خوشنویسان مشغول کارند

نمایشگاه آثار بهرام حنفی و محمد فدایی

موضوع: خبرها

 

ترجمه فارسی جلد دوم دائره المعارف قرآن منتشر شد

خبر چاپ جلد اول ترجمه فارسی دائره المعارف قرآن پیشتر در ما کم‌شماریم منتشر شده بود ( اینجا ). خوشبختانه اکنون با فاصله‌ای اندک جلد دوم این کتاب نیز به فارسی منتشر شده است.

موضوع: خبرها

 

حرفه: عکاس

اگر عکس‌باز هستید و دوستدار دیدن فراز و نشیب عکاسی و خواندن زندگی عکاسان، کتاب دو جلدی و دیدنی "حرفه: عکاس؛ فرهنگ عکاسان جهان" که به کوشش تورج حمیدیان و شهریار توکلی و توسط انتشارات حرفه: هنرمند منتشر شده است، وقتتان را خوش خواهد کرد. این کتاب نفیس معرفی عکاسان مشهور است و نمونه‌های کارهای آنها از بدو پیدایش عکاسی تا امروز. خوشبختانه کتاب را بر اساس الفبای نام عکاسان مرتب نکرده‌اند بلکه به توالی تاریخی تنظیم کرده‌اند و از این جهت تورق کتاب تورق بخشی از تاریخ اندیشه بشر است که به صورت عکس خود را نمایان ساخته است...

موضوع: خبرها

 

جلسه‌ای درباره رنسانس

جلسه رونمایی کتاب "فلسفه در دوران تجدید حیات فرهنگی غرب" تالیف استاد دکتر کریم مجتهدی با حضور مولف کتاب و محمد منصور هاشمی

موضوع: خبرها

 

چاپ چهارم "هویت‌اندیشان و میراث فکری احمد فردید"

چند وقتی بود که "هویت اندیشان و میراث فکری احمد فردید" نایاب بود. به همت انتشارات کویر بالاخره چاپ چهارم کتاب منتشر شد. این کتاب مشتمل است بر فصولی درباره احمد فردید و جلال آل احمد و احسان نراقی و رضا داوری اردکانی و داریوش آشوری و داریوش شایگان و سید جواد طباطبایی. متفکرانی که آنها را در تمایز با دین‌ اندیشان، هویت اندیش نامیده‌ام و کارنامه‌شان را با محور قرار دادن مساله هویت و بر اساس نسبتی که با اندیشه فردید داشته‌اند تحلیل کرده‌ام.
مدیریت انتشارات کویر امیدوار است بتواند چاپ چهارم "دین‌اندیشان متجدد: از شریعتی تا ملکیان" را هم به زودی ( شاید تا نمایشگاه) منتشر کند.
از میان کتابهای من در انتشارات کویر "صیرورت در فلسفه ملاصدرا و هگل" هم همچنان نایاب است و امیدوارم ناشر محترم بتواند چاپ سوم آن را هم منتشر کند.
نقد و تحلیل و گزیده آثار صادق هدایت (نشر روزگار) هم بعد از چاپ سوم مدتهاست که نایاب است. من از شکل و شمایل و نحوه عرضه کتاب "هدایت" که اولین کتابم بود راضی نبودم. امیدوارم مجالی پیدا کنم تا بتوانم ویراستی تمیزتر از آن آماده نمایم (بدون اشکالات تایپی نسخه قبل و بدون گزیده آثاری که طرح ناشر برای کل مجموعه بود) و آن را با نامی که از اول در ذهن داشتم – صادق هدایت: هستی دوپاره – منتشر کنم. چند سال است که دنبال این مجالم و هنوز آن را نیافته‌ام. تا کی پیدایش کنم؟!

موضوع: خبرها

 

ماندن یا رفتن: ویژه نامه بهار "حرفه: هنرمند"

شماره پنجاهم فصلنامه حرفه: هنرمند (نشریه هنرهای تصویری) که شهریار توکلی و ایمان افسریان منتشر می‌کنند چاپ شد: شماره بهار 1393 ( به همراه ضمیمه‌ای شامل فهرست کامل این پنجاه شماره و برخی نمایه‌ها). موضوع این شماره - که به دبیری هدا اربابی منتشر شده و حاصل بیش از یکسال و نیم فعالیت اوست - مثل دیگر ویژه‌نامه‌های این فصلنامه جالب و تامل‌برانگیز است، موضوع مهاجرت، یا به عبارت دیگر "ماندن یا رفتن".

موضوع: خبرها

 

بر بساطی که بساطی نیست

نمایش نقاشی‌های اخیر ایمان افسریان در گالری اثر

موضوع: خبرها

 

دهان پرنده را نبند...

انتشار گزیده آثار هادی حیدری

موضوع: خبرها

 

یک روز خوب با یک فرهیخته حرفه‌ای

درباره "فیلم کوتاهی درباره دیگران: مکالمه با ژان کلود کاریر درباره سینما و مکالمه با عباس کیارستمی درباره ژان کلود کاریر"

موضوع: خبرها

 

بخارای پر برگ و بار

شماره 93 نشریه پر برگ و بار بخارا نیز که به همت مثال‌زدنی علی دهباشی منتشر می‌شود چاپ شده است، شماره خرداد تا تیر 1392.

موضوع: خبرها